Halı Yıkamanın Aşamaları

Halı Yıkamanın Aşamaları

Ana Sayfa Haber Detay

Halı Yıkamanın Aşamaları

image

Halı Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır


Halı yıkamanın aşamaları, halı nasıl yıkanır, halıyı temiz yıkamanın yöntemleri, halı yıkamacıları halıyı nasıl yıkıyor, halı yıkama nasıl yapılır, halı yıkama firmalarının halı yıkama teknikleri, halı yıkanırken dikkat edilen hususlar gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve derledik.


Halı yıkamanın aşamaları,

Evinizde veya iş yerinizde kirlenen halılarınızı kendi imkanlarınızla yıkayabilmeniz günümüz koşullarında pek mümkün değildir. Bu bağlamda değerlendirdiğimizde halı yıkama ihtiyacınızı giderip temiz ve hijyenli halılara sahip olmanızı sağlayan halı yıkamacılardan destek almanız gerekmektedir.


1. Aşama; Doğru Halı Yıkama Firmasını Bulmak

haliyikamacilari.com’a giriş yaptıktan sonra bulunduğunuz bölgeye hizmet veren halı yıkama firmalarını birkaç tıkla listeleyin. Listelenen halı yıkama firmaları içinden sizin için en iyi ve en uygun olanı tespit edin. İsterseniz direkt telefonla, isterseniz talep formunu doldurarak, isterseniz mail yoluyla, isterseniz konumuna adresine giderek iletişim kurun.


2. Aşama; Halı Yıkama Firmasına Halınızı Teslim Etmek

haliyikamacilari.com’da bulduğunuz halı yıkamacı iletişiminiz sonucu kapınıza kadar gelsin, kirli ve temizlenmeye ihtiyacı olan halılarınızı alsın. Size teslim alındı fişi versin,  halınızı yıkama işlemlerini ne zaman tamamlayıp kurutup geri getireceğini bildirsin.


3.  Aşama; Halılarınızın Halı Yıkama Firmasına Taşınması

Kapınıza kadar gelen halı yıkama firması halınızı taşıtına yerleştirsin, yıkama yapacağı halı yıkama firmasına, diğer bir tabirle halı yıkama fabrikasına getirsin.


4. Aşama; Halı Yıkama Firmasında Halılarınızdaki Kirli Bölgelerin Tespiti

Hallarınız serilir ve kirli bölge tespiti yapılır, zor çıkması düşünülen bölgelere özel olarak temizleme çalışması yapılması için çok önemli bir adımdır. Halılarınız temizliği ve hizmet kalitesi için uygulanan bu adımda halıda bulunan lekeler analiz edilerek nasıl bir halı yıkama çalışması yapılacağı belirlenir.


5. Aşama; Halılarınızın Halı Yıkama Firmasında Temizlenmesi

Halılarınız halı yıkama ünitesine alınır. Direkt halı yıkama makinesine koyularak makine ile halı yıkama yapılır yada farklı araç gereçler kullanılarak halınızın tipine ve bir önceki aşamada yapılan tespitlerde belirlenen kir durumuna göre halı yıkama yapılır.


6. Aşama; Yıkaması Tamamlanan Halının Kalite Kontrolü

Bu aşamada yıkaması gerçekleştirilen halınız kontrol edilir. Lekelerin tamamen çıkarılıp çıkarılmadığı ve hijyen durumu tespit edilir. Lekenin tamamen çıkmaması durumunda halı yıkama aşaması tekrarlanır. 


7. Aşama; Yıkaması Tamamlanan Halılarınızın Kurutulması

Yıkaması tamamlanan halınız halı kurutma ünitesine alınır. Halılarınız burada kurutularak teslime hazır hale gelmesine çalışılır.


8. Aşama; Halı Yıkama Firması Tarafından Yıkanan Halılarınızın Geri Teslimi

Yıkaması ve kurutması biten halılarınız size geri teslim için paketlenir ve fişlenir. Paketlenen ve fişlenen halı müsait olduğunuz gün ve saate göre araca yüklenerek adresinize yola çıkar. Tüm işlemleri gerçekleştirilmiş halde yıkamaya verdiğiniz halılarınızı teslim alır, temizliğin ve hijyenin keyfini yaşarsınız.


12 Kasım 2019 , Salı